اخبار فرهنگیار

شبکه اجتماعی فرهنگیار

خبر - «شبکه اجتماعی فرهنگ یار» با هدف ترویج سواد مجازی رونمایی شد - فرهنگیار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

«شبکه اجتماعی فرهنگ یار» با هدف ترویج سواد مجازی رونمایی شد
544 آمار-بازدید

«شبکه اجتماعی فرهنگ یار» با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف تبدیل هر یک از کاربران فضای مجازی به مروج سواد مجازی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی یازدهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال، فرهنگ یار پروژه ای است که با هدف تبدیل هر یک از کاربران فضای مجازی به مروج سواد مجازی در راستای تحقق فضای مجازی سالم، مفید و ایمن برای تولید محتوای مفید و سودمند به طراحی رسیده است.
این شبکه اجتماعی که به نشانی Farhangyar.net قابل مشاهده است، با محوریت کاربران و ناشران و بر اساس محتواهای فرهنگی، هنری، گردشگری و دیجیتال در تعاملات فی مابین آنها که به واسطه ابزارهای شبکه فراهم می آید، شکل گرفته است.
شبکه اجتماعی فرهنگ یار که توسط مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال طراحی و اجرا شده است، متشکل از سه مؤلفه و ساختار کلی شامل پروفایل کاربری، کانال های جمعی و اطلاع رسانی و تالار جشنواره ای می شود.
 بر این اساس پروفایل کاربری مختص کلیه کاربران فعال عضو این شبکه است، کانال اطلاع رسانی ویژه مؤسسات فرهنگی، ذی نفعان حقوقی عرصه فرهنگ و رسانه می باشد و در تالار جشنواره ای هم فضایی جهت مشارکت کاربران در تولید محتوا و بازنشر محتواهای آموزنده، باهدف بالابردن مشارکت کاربران فضای مجازی در تولید و نشر محتوای جشنواره هایی است که عمدتاً بصورت فیزیکی، مناسبتی و موضوعی توسط سازمان های متولی فرهنگی برگزار می شوند، طراحی و فراهم شده است.
از مهمترین نقاط قوت شبکه فرهنگ یار می توان به عملیات بازی گونه(Gamification) با فعالیت کاربران و جذب امتیاز برای آنها اشاره کرد که طی آن کاربران با هدف کسب امتیاز به تولید محتوای سالم، مفید و ایمن(سما) روی آورده و با هر بازنشر(Share)، پسند(Like)، دعوت دوستان(Invite) و... در شبکه، امتیاز خاص آن فعالیت را کسب کرده و در نهایت با ...

لینک خبر

فرهنگیار

قصد پیوستن به فرهنگیار را دارید؟

اینجا کلیک فرمایید جهت عضویت در سایت، سپس دسترسی کامل به تمامی نقاط سایت خواهید داشت و میتوانید معیار های خویش را به اشتراک دیگران قرار دهید.

بازگشت-بالا-فرهنگیار