آواتار-دست نوشته های سلطان احمدی

کانال دست نوشته های سلطان احمدی

دست نوشته های سلطان احمدی 1397-03-20

بسم رب المهدی عج

#حکایات

💠هیچ سائلی را رد نکنید

🍀ابوحمزه ثمالی می گوید: روز جمعه نماز صبح را به امامت امام سجاد عليهالسلام در مسجدالنبى به جا آورديم. امام تعقيب نماز را خواند و سپس به خانه رفت و به يكى از كنيزان خود فرمود: مواظب باشيد هر سائلى كه از در خانه ما مىگذرد، به او غذا برسانيد زيرا امروز روز جمعه است.

🍀من عرض كردم: چنين نيست كه هر كه سؤال كند مستحق باشد. امام فرمود: مىترسم كه بعضى از سائلين مستحق باشند و ما او را اطعام ندهيم و رد كنيم، آنگاه به ما نازل شود آن چه كه به يعقوب عليهالسلام نازل شد. اى ابوحمزه! شبی، هنگامى كه يعقوب و آلش افطار مىكردند، سائلى كه روزه داری که مسافری غريب بود به در خانه يعقوب آمد. صدا كرد به من غذا بدهيد و از زيادى غذاى خود مرا سير كنيد. يعقوب صداى او را مىشنيد، ولى او را نشناخت و به او اعتماد نكرد.

🍀آن سائل از يعقوب نااميد شد و همان شب را با گرسنگى به سر برد و شكايت يعقوب را به خدا عرض كرد. خداوند به يعقوب وحى كرد كه بنده ما را از در خانه خود راندى و غضب ما را به سوى خود كشيدى و مستحق تأديب گرديدى.

🍀اى يعقوب! همانا محبوبترين پيامبران من و گرامىترين ايشان كسى است كه به مساكين و بيچارگان از بندگان من رحم كند و ايشان را به نزد خود برده و طعام بدهد. به عزت خود قسم، تو و فرزندانت را هدف تيرهاى مصائب قرار خواهم داد.

🍀در همين شب، يوسف در خواب ديد، يازده ستاره و آفتاب و ماه او را سجده مىكنند، وقتى كه صبح شد، و يوسف خواب خود را براى پدر نقل كرد، يعقوب با آن درايتى كه در تعبير خواب داشت به ضميمه وحيى كه به او شده بود، از آينده خطير خود مطلع شد و هر لحظه در ميان اين افكار بود تا روزگار با او چه بازى كند؟!
(تفسير جامع، ج 3،ص 316)
@soltanahmadi_ir
🔰کانال سلطان احمدی دات آی آر:
🔹سروش: sapp.ir/soltanahmadi_ir
🔸ایتا: eitaa.com/soltanahmadi_ir
🔹بله: ble.im/soltanahmadi_ir
🔻سامانه پیامکی:30005026900157
(✍دست نوشته های معارفی امیرمحسن سلطان احمدی)


  • 1
  • 0

از آنجاييكه فرهنگيار شبكه اي براي مشاركت سالم كاربران در انتشار محتواهاي فرهنگي مي باشد،
درصورتيكه اين محتوا را به هر يك از دلايل زير محتوايي سالم، مفيد و ايمن (سما) نمي دانيد
ضمن مشخص نمودن گزينه هاي مورد نظر آن را به ما گزارش نماييد.

ردیف انتخاب محتوا
1 انتشار یا توزیع و در دسترس قرار دادن یا معامله داده ها یا نرم افزارهای که صرفاً برای ارتکاب جرایم رایانه ای به کار می رود(ماده 25 قانون جرایم رایانه ای)
2 فروش، انتشار یا دردسترس قرار دادن غیر مجاز گذر واژه ها و داده هایی که امکان دسترسی غیر مجاز به داده ها با سامانه های رایانه ای یا مخابراتی دولتی یا عمومی را فراهم می کند( ماده 25 قانون جرایم رایانه ای)
3 انتشار یا در دسترس قراردادن محتویات آموزش دسترسی غیر مجاز، شنود غیر مجاز، جاسوسی رایانه ای، تحریف و اخلال در داده ها یا سیستم های رایانه ای و مخابراتی.( ماده 25 قانون جرایم رایانه ای)
4 آموزش و تسهیل سایر جرایم رایانه ای( ماده 21 قانون جرایم رایانه ای)
5 انجام هر گونه فعالیت تجاری و اقتصادی رایانه ای مجرمانه مانند شرکت های هرمی( قانون اخلال در نظام اقتصادی کشور و سایر قوانین)
6 انتشار ویروس دهی بازی های رایانه ای دارای محتوای مجرمانه( مواد مختلف قانون مجازات اسلامی و قانون جرایم رایانه ای)
7 انتشار فیلتر شکن ها و آموزش روشهای عبور از سامانه های فیلترینگ ( بند ج ماده 25 قانون جرایم رایانه ای)
8 تبلیغ و ترویج اسراف و تبذیر ( بند 3 ماده 6 قانون مطبوعات)
9 انتشار محتوای حاوی تحریک، ترغیب، یا دعوت به اعمال خشونت آمیز و خودکشی( ماده 15 قانون جرایم رایانه ای)
10 تبلیغ و ترویج مصرف موادمخدر، مواد روان گردان و سیگار( ماده 3 قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات 1385)
11 باز انتشار و ارتباط( لینک) به محتوای مجرمانه تارنماها و نشانی های اینترنتی مسدود شده، نشریات توقیف شده و رسانه های وابسته به گروهها و جریانات منحرف و غیر قانونی
12 تشویق، تحریک و تسهیل ارتکاب جرائمی که دارای جنبه عمومی هستند از قبیل اخلال در نظم، تخریب اموال عمومی، ارتشاء، اختلاس، کلاهبرداری، قاچاق موادمخدر، قاچاق مشروبات الکلی و غیره( ماده 43 قانون مجازات اسلامی)
13 انتشار محتوایی که از سوی شورای عالی امنیت ملی منع شده باشد .
14 تشویق و ترغیب مردم به نقض حقوق مالکیت معنوی ( ماده 1 قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای و ماده 74 قانون تجارت الکترونیکی)
15 معرفی آثار سمعی و بصری غیر مجاز به جای آثار مجاز. ( ماده 1 قانون نحوه مجازات. اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیر مجاز دارند)
16 عرضه تجاری آثار سمعی و بصری بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی( ماده 2 قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیر مجاز دارند ) .
بازگشت-بالا-فرهنگیار